Parkovací senzory a kamery

Parkovací asistent Vodafone Automotive SpA

Parkovací asistent COBRA Parkmaster patří mezi absolutní špičku trhu. Mnozí sice namítnou, že to logicky vyplývá z ceny. Cobra poskytuje svému majiteli bezkonkurenční kvalitu, přesnost a stálost. Navíc Vám tyto perfektní parkovací senzory ušetří spoustu stresu s vyřizováním škodné události. Parkovací senzory Cobra ParkMaster jsou v prvovýrobě montovány do automobilů mnoha značek. Příkladem Renault, Nissan, Peugeot, Citroën, Toyota, Volkswagen, Seat, Škoda, Ford, Mercedes, Honda, Mitsubishi, Volvo, Scania a Porsche. Tento fakt sám o sobě vytváří poměrně jasný obrázek toho, jak správnou volbou jsou tyto parkovací senzory.

Parkovací senzory s připojením k OEM autorádiím a navigacím

Parkovací asistent APRI  se  senzory do zadního nárazníku nebo i do předního nárazníku se dají  připojit přes adaptér k OEM autorádiím a navigacím ve vozech VW/Škoda/Seat/Alfa Romeo/Fiat/Ford/Peugeot.Adaptér umožňuje grafické zobrazení údajů z parkovacího systému na displeji autorádia, stejně jako originální parkovací systém.Adaptér komunikuje s autorádiem přes CAN-BUS sběrnici. Po dokončení montáže je nutné aktivovat ve voze parkovací systém pomocí originální diagnostiky.Tyto parkovací systémy  lze přizpůsobit ke konkrétnímu modelu automobilu pomocí servisního displeje a dvou programovacích tlačítek , možnost automatického ztlumení zvuku autorádia (MUTE) při indikaci překážky. Senzory je možné lakovat do barvy vozu.

Parkovací asistent s video trajektorií

Parkovací video asistent výrazně usnadňuje couvání s vozidlem, které je vybaveno parkovací kamerou a monitorem.

Tento asistent „přidá“ do obrazu z parkovací kamery dynamické pruhy(trajektorie), které se mění při pohybu volantu a výrazně usnadní parkování do volného prostoru. Parkovací asistent čte informace z CAN-BUS sběrnice vozidla, u některých vozidel vybavených OEM parkovacím asistentem (např. Škoda Octavia II) zároveň zobrazí data z tohoto asistentu na připojeném monitoru. Zároveň je možné připojit i přední kameru.

Pozor! Lze připojit pouze k vozům vybaveným elektronickým stabilizačním systémem (ESP, DSC, ESC, VSC, VSA, atd.)

Přednosti:

  • všechny data čte přímo z CAN-BUS sběrnice vozidla
  • velmi usnadní parkování
  • kompatibilní s jakoukoliv kamerou a monitorem
  • pozice trajektorií je nastavitelná
  • připojení pouze k OBD konektoru (nemusí se zasahovat do originální instalace vozu)
  • jednoduché nastavení pomocí „MENU“
  • u některých vozidel zobrazuje údaje z OEM parkovacího asistentu
  • možnost připojení i přední kamery

Určeno pro vozidla: Volkswagen, Škoda, Audi,Toyota, Lexus, Honda, Acura, Peugeot, Citroen, Opel, Ford, Kia, Lamborghini, Buick, Subaru, Mitsubishi. 

Univerzální kamery

Barevné kamery jsou určeny jak pro osobní a užitková vozidla, tak pro karavany a přívěsy pro povrchovou montáž nebo pro zabudování do nárazníku. Monitorují prostor za vozidlem a umožňují tak bezpečné parkování a zpětnou jízdu i s vozem, kde není do zadního prostoru vůbec vidět. CMOS/CMD kamery jsou levnější alternativou než CCD kamery, ale nabízejí za přijatelnou cenu velmi slušný přenos obrazu. SOC (system-on-chip) je poslední generace CMOS kamer, kde došlo ke zlepšení parametrů, přiblížení k CCD kamerám a ke zmenšení rozměrů samotného čipu.

 

Zobrazit zdrojový obrázek

 

 

 

Kamery zadní OEM

 

Zadní kamery OEM jsou určeny a navrženy tak jako originální kamery výrobců vozů.
Barevné kamery jsou většinou určeny pro zabudování do osvětlení nad zadní registrační značkou . Vhodná je kombinace s monitorem, nebo s připojením k originální navigaci.